1. Спортист №1 за 2020 година на Община Силистра е Магдалена Пепегова от плувен клуб
    „Доростол“, с треньор Христо Бончев.
  2. Втори в класацията е Христо Струмски отново от плувен клуб „Доростол“, с треньор Христо
    Бончев.
  3. Трети е Йордан Цонев от СК „Армспорт Силистра“ с треньор Красимир Костадинов.
  4. На четвърто място се подрежда Стоян Стоянов СК по самбо „Багаин“. Негов треньор е Цветан
    Цвятков.
  5. Пета е Димитрина Петрова от СК „Армспорт Силистра“ с треньор Красимир Костадинов.
  6. На шесто място в класацията е Ванина Илиева от стрелкови клуб „Снайпер 92“, с треньор
    Иванка Димитрова.
  7. Седма в класирането е Гергана Златева от СК по самбо „Багаин“, с треньор Неделчо Цвятков.
  8. На осмо място се класира Добромир Удрев от СКХУ „Доростол 2011“ с треньор д-р Иван Янев.
  9. Девето място е за Гинка Дачева от СК „Снайпер 92“, с треньор Иван Касчийски.
  10. На десето място е класирана Даная Димитрова от СК по джудо „Багаин“, с треньор Цветан
    Цвятков.

Тази година не се проведе официална церемония по награждаване. Кметът на общината д-р Юлиян Найденов, заедно с ресорният зам.-кмет г-жа Мария Недялкова, връчиха отличията на състезателите и треньорите в индивидуален порядък.
    През 2020 година спортистите на Силистра са спечелили от държавни първенства 15 златни, 11 сребърни и 12 бронзови медали. От Международни и Републикански първенства, турнири и купи – 5 златни медали. Други постижения на спортни клубове са 5 място – Световно първенство за юноши до 18г. – Сърбия и 5 място – Световно първенство за девойки до 20г. – Сърбия на СК по самбо „Багаин“.

Моля подкрепете ни и последвайте СИЛИСТРА-НЮЗ във Фейсбук , за да сте винаги информирани.