Юношите на Доростол до 16 години, водени от треньорския тандем на Лъчезар и Светла Тодорови, постигнаха победа като домакин над аутсайдера в групата „Шумен“ с 67:34.

В последния 6-ти кръг от Северната Източна Елитна група сезон 2020/2021 в зала „Дръстър“ в Силистра домакините не срещнаха проблеми.

В първата част на двубоя Доростол поведи с 17:7.

Втората петица на Доростол игра по-малко успешно, но увеличи разлика преди почивката на полувремето до 29:13.

През втората половина на мача силистренци методично увеличаваха преднината си за да победят с крайното 67:34.

Най-добър реализатор за Доростол отново стана Мартин Пасков с 25 точки. С 10 точки се отчете Емо Христов, а Никола Станчев добави 8 т.

Крайното класиране в групата ще се определи от мача Черно Море Тича -ДУНАВ РУСЕ 2016, който ще се изиграе днес.

Снимка : Фейсбук